Powierzchnia

Działka – 1211 m2
Łączna powierzchnia mieszkalna 384,6 m2
Wysokość pomieszczeń – 3,80 m.
Piwnice – 113 m2
Strych – 131 m2

Konstrukcja

Mury z cegły pełnej. Strop nad piwnicą odcinkowy. Sklepienia piwnic częściowo łukowe. W niektórych pomieszczeniach, ściany stanowi naturalna skała wapienna. Klatka schodowa żelbetowa, stopnie kamienne. Stropy nad parterem i pierwszym piętrem drewniane belkowe, legarowo-listwowe. Posadzki z terakoty na klatce schodowej, w przedpokojach i na werandzie. W pozostałych pomieszczeniach parkiet dębowy. Dach o konstrukcji drewnianej, kryty dachówką.

will-mira-logo-black

Wnętrza

Na parterze znajdują się dwa niezależne mieszkania, które łatwo mogą zostać połączone w jeden duży apartament o powierzchni blisko 225 m2. Na tym poziomie można znaleźć dwie kuchnie, dwie łazienki, dwie toalety (jedna z dostępem z klatki schodowej, dwa duże salony, dwie sypialnie, gabinet oraz werandę.

Na piętrze znajdują się dwie łazienki, toaleta z dostępem z klatki schodowej, małe poddasze z dostępem z łazienki, które można zaadaptować np. na saunę, kuchnia, salon, dwa pokoje i taras o pow. 18 m2 z imponującym widokiem na okolicę.

Strych nadaje się doskonale do zaadaptowania na elegancki loft, o powierzchni użytkowej do 100 m2, z najlepszym chyba w mieście widokiem na Stare Miasto.

W willi znajdują się 4 oryginalne i sprawne piece kaflowe. Dwa z nich posiadają wkłady elektryczne. Na parterze, w salonie znajduje się kominek.

Renowacja

W ostatnich latach wykonano następujące prace renowacyjne:

  • wymiana i przebudowa instalacji CO. Aktualnie w budynku znajdują się 3 niezależne obiegi z nowoczesnymi kotłami gazowymi i energooszczędnymi grzejnikami.
  • wymiana 90% stolarki okiennej na energooszczędne okna.
  • wymiana pokrycia i stolarki dachowej. Wymiana rynien i rur spustowych.
  • wymiana instalacji odgromowej.
  • remont łazienki o pow. 25 m2 na pierwszym piętrze.